Disponibilitate:  nedisponibila

Preț:  30,00 LEI

Modalitați de transport:
• 15,90 lei - prin Curier rapid (gratuit pentru produse de anticariat peste 69,00 lei / comandă)
• 13,90 lei - prin Easybox Sameday (gratuit pentru produse de anticariat peste 69,00 lei / comandă)

Autor(i):

Editura:

Colecția: Suspans

Anul apariției: 2008

Nr. pagini: 448 pagini

ISBN: 978-973-143-150-5

Categorii: Horror, Beletristică și critică

Descriere

Alaturi de Agatha Christie, Dorothy L. Sayers este una dintre cele mai mari scriitoare de romane politiste clasice. In 1923 a inceput sa publice seria Aventurile lordului Peter Wimsey, care cuprinde cincisprezece volume si care pun in scena un celebru detectiv britanic, aristocrat excentric, bibliofil si meloman; ajutat de valetul sau, Bunter, lordul Peter Wimsey reuseste sa descifreze cele mai subtile enigme.
Romanul O moarte suspecta (Unnatural Death) a fost publicat in 1927 si este cel de-al treilea roman al seriei.
Lordul Peter Wimsey, cel mai rafinat si mai original detectiv din istoria romanului politist, investigheaza acum o presupusa crima asupra domnişoarei Dawson – o batrana fara rude apropiate care sa ceara o ancheta, fara legaturi sau prietene in cartierul unde locuia, insa foarte bogata. Desi teoriile i se spulbera una dupa alta, lordul Peter Wimsey este hotarat sa-si duca investigatia pana la capat pentru a restabili adevărul si a-l reabilita pe tanarul doctor Carr asupra caruia au cazut banuielile.


Comandă online O moarte suspecta la 30,00 lei scrisă de Dorothy L. Sayers, tiparită la editura Nemira face parte din colecția Suspans. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul O moarte suspecta nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.